Spodnie przy infekcjach intymnych

Obcisłe spodnie, mimo że są atrakcyjnym elementem ubioru wśród kobiet, nie sprzyjają zachowaniu idealnego zdrowia. Uważać na nie powinny szczególnie kobiety z tendencją do nawracających infekcji intymnych. Spodnie z obcisłymi częściami górnymi sprzyjają namnażaniu się, a w dalszej kolejności na rozprzestrzenianiu się bakterii. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego noszenie spodni sprzyja rozwijaniu się infekcji intymnych?

Spodnie najczęściej wykonane są z materiałów syntetycznych, nieprzepuszczających wody i powietrza. Wilgoć zbiera się w zagłębieniach skóry wokół miejsc intymnych. Wilgotne, ciepłe i nieprzewiewne miejsce to idealne środowisko namnażania się bakterii. Dodatkowo, obcisłe spodnie ze sztucznych materiałów powodują tarcie skóry oraz nacisk i generowanie niepotrzebnego ciepła wokół miejsc intymnych. Wzmaga to nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące na co dzień osobom z atopowym zapaleniem skóry. Problem wzmaga obcisła bielizna typu stringi lub majtki z koronką, z dużą domieszką syntetyczną. Zawierają szorstkie elementy, które trą naskórek i łatwo doprowadzają do jego uszkodzeń. Dodatkowo, stringi przemieszczają się pod ciasną odzieżą, doprowadzając do rozprzestrzeniania się bakterii w okolicach miejsc intymnych, w tym, co szczególnie niebezpieczne: z odbytu do sromu.

Bielizna jedwabna pod spodnie przy infekcjach intymnych

Jeśli trudno zrezygnować Ci całkowicie z noszenia obcisłych spodni, spróbuj ograniczać ich noszenie. Warto dobierać garderobę tak, aby obcisłe spodnie nie były podstawą stylizacji każdego dnia. Zdecydowanie zdrowsze jest noszenie spódnic. Jeśli jednak dżinsy są nieodłącznym elementem codziennego ubrania, wówczas warto nosić do nich jedwabną bieliznę, która ogranicza tarcie. Powinny to być zabudowane figi lub szorty z jedwabiu naturalnego. W naszym sklepie są to te produkty:
Szorty na infekcje intymne
Figi do noszenia przy infekcjach intymnych

Jedwabne materiały idealne na infekcje intymne i podrażnioną skórę

Jest to przylegająca do ciała, niedrażniąca bielizna, która zapewnia przewiewność i jest miła w dotyku dla skóry. Stanowi bardzo dobry amortyzator i barierę przed sztywnym materiałem dżinsów oraz szwów spodni wykonanych z pozostałych syntetycznych materiałów. Są to szorty lub figi, które można nosić zarówno w lecie, jak w zimie. Nie doprowadzają do przegrzania ze względu na unikalne właściwości naturalnego jedwabiu. Jest to materiał niekumulujący wilgoci tak jak bawełna: woda nie wnika we włókna jedwabiu, a jedynie przez nie przepływa. Dzięki takim naturalnym właściwościom jedwabiu również kołdry i pościele jedwabne są polecane alergikom i osobom z AZS - w przeciwieństwie do pościeli bawełnianej, pościele jedwabne odseparowują użytkownika od alergennego kumulowania się roztoczy we włóknach.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl